۵ راه برای اینکه همسر خود را درگیر نتورک کنید

سوال مشترکی که لیدرهای نتورک مارکتینگ می پرسند این است که ” چطور همسرم را درگیر رویاهای نتورک مارکتینگ خودم بکنم؟”

تصور کنید که یک مرد جوان هستید، و به تازگی شغل پاره وقتی یافته اید که می تواند پاسخی باشد برای تمام پرسش هایتان (برای احساس در هم شکستگی تان، خستگی تان و کمبودهای مالی تان)

یکی از دوستانتان این کار را انجام میدهد. این کار برایش جواب داده است. برای اولین بار بعد از سال ها هیجان‌زده هستید- شیرجه زده و در یک شرکت نتورک مارکتینگ غوطه ور می شوید.

همسرتان، همراهتان، پدر بچه هایتان از این کار خوشش نمی آید. و از همان ابتدا با نگاه انتقادی به ایده های بزرگ شما چشم دوخته . به نظر خجالت زده و آزرده میرسد. و این موضوع کم کم باعث دلخوری شما می گردد.

چطور میتواند تا این حد منفی باشد؟

او حتی حاضر نیست کمی با شما راه بیاید و به این بیزینس نگاهی واقعی بیاندازد و ببیند که شما برای چه چیزی تا این حد هیجان‌زده هستید. بدون حمایت او، کم کم این حس به شما دست میدهد که ممکن است قادر به انجام این کار نباشید.

چکار خواهید کرد؟

این سناریو بسیار معمول است. نه تنها در نتورک مارکتینگ، بلکه این اتفاق ممکن است در هر بیزینسی که یک مادر آن را صورت میدهد، بیفتد. سر به هم کوبیدن و بحث کردن درباره این موضوع در حضور فرزندان، چیزی را حل نخواهد کرد.

صدها زن وجود دارند که نتورک موفق خود را در کنار همسر منفی‌شان ساخته اند (و آن همسر، حالا که پول از سر و کولش بالا میرود، بسیار علاقمند است تا خاضعانه قبول کند که اشتباه میکرده و قادر بوده “رئیس خودش را اخراج کند”)

چطور میتوانید آن زنهای موفق را دوست بدارید، و به همسر خود رسیدگی کنید؟

۱- متوجه این موضوع باشید که احتمالا همسر شما، دارد از روی ترس با شما رفتار میکند.

او از تغییراتی که شما در حال ایجاد هستید می ترسد. او از این “چیز” مجهول بزرگی که بیزینس شماست و شما دارید انجامش میدهید میترسد. نتورک مارکتینگ معمولا سابقه بدی دارد چون بسیاری از افراد آن را بسیار ضعیف انجام میدهند. سعی کنید رفتار او را بر اساس ترس ببینید. این باعث می شود تا پاسختان را به کاری که انجام میدهد تغییر دهید. به او نشان بدهید که هنوز هم طرف او هستید و خیلی عصبانی نشده و حالت تدافعی به خود نگیرید. سعی کنید حرف های او را بشنوید. دلسوز باشید- آیا او از شما حمایت نمیکند؟ چون تغییری که در حال رخ دادن است را دوست ندارد.

۲٫ توضیح بدهید که شما نسبت به این کار وظیفه دارید

بی ریا باشید. بگذارید او بداند که عاشقش هستید، اما این کاری ست که با عقل خودتان می خواهید انجام بدهید. از او بخواهید که فقط یک سال از شما پشتیبانی کند تا بتوانید به او ثابت کنید “اشتباه میکند”. بدترین اتفاقی که ممکن است بیفتد چیست؟ او می تواند بخندد و به شما بگوید: “دیدی گفتم!” بهترین اتفاقی که در پایان آن سال می تواند رخ دهد چیست؟ حالا شما میتوانید بگویید “دیدی گفتم” و نشان دهید حالا که ثابت کرده اید می تواند هر چند هنوز هم کم، حقوق ثابتی دربیاورد، چه خوب می شود اگر بتوانید بیزینس خود را به مرحله بعدی برسانید.

۳- نمونه هایی از زنهای موفقی که توانسته اند به اهدافی مشابه آنچه شما دارید برسند، بیابید

ببینید کدامشان داستان همسر منفی را داشته اند. ربط دادن محترمانه این داستان به همسرتان، میتواند بسیار قانع کننده باشد. باعث می شود همسر شما به این فکر کند که اگر این پروژه را برای شما دشوار سازد، شما و خانواده تان چه چیزهایی را از دست خواهید داد. یکی از بهترین راهها برای انجام این کار، گذاشتن مجله هایی با عنوان چنین داستانهایی در جای جای خانه است….حتی داستانهای موفقیت از دیگر شرکت ها هم میتواند برای یک همسر منفی، متقاعد کننده باشد.

۴- به او بگویید دوست دارید به پرزنت شما درباره این شرکت نگاهی بیندازد

از او بخواهید کسی که شما را در این کار معرفی و حمایت میکند، شما را ملاقات کند چون میخواهید یک فرد حرفه ای به سوالات او پاسخ بدهد. بگذارید بداند که این کار به دانسته های خود او کمک خواهد کرد. با این کار، با یک تیر دو نشان خواهید زد –به او کمک میکنید که واقعا بفهمد چه خبر است، و در حین پاسخ به سوالات خوب و اساسی، آموزش خود را سرعت می بخشید. فقط با توضیح دادن نمیتوانید همسرتان را وادار کنید تا به این اطلاعات نگاه کند. شما باید به تصمیم او احترام بگذارید. اما تعهد و خواست شما برای اینکه او خودش با خواست خودش به سمت شما بیاید (یا نیاید) راه بسیار قدرتمند و جذابیست برای ارتقای بیزینستان.

۵- روی یک پاداش برای یکی از اعضای خانواده یا یک خانواده وقتی به هدف مشخصی رسیدید، توافق کنید

شما همیشه دلتان تعطیلات میخواست؟ این میتواند یک پاداش فوق العاده باشد و حتما لازم هم نیست خیلی پرخرج باشد. مثلا رفتن به سینما؟ یا یک شام در یک رستوران برای شما و همسرتان –یا تفریح آخر هفته؟ آیا همسرتان به یک ماشین جدید نیاز دارد؟ همانطور که به این اهداف میرسید، دائما اهداف جدید مشخص کنید. این کار بسیار انگیزشی ست و دلیل فداکاری کردن ها را ملموس میکند. (زمان صرف شده و پس انداز کردن)

میدانم گفتم ۵ راهکار، اما این یکی جایزه است:

  • زمان بندی کنید

راجع به زمانی که قرار است با خانواده سپری کنید، به وضوح صحبت کرده و از آن نکاهید. برای وقت گذرانی با همسرتان زمان صرف کنید و برایش هزینه نتراشید. همانطور که با توجه به تعهد کنونی تان بیزینستان را می سازید، سرتان بسیار شلوغ خواهد شد. برایش برنامه ریزی کنید و آماده باشید.

داشتن یک همسر منفی یکی از آن مشکلاتی ست که در زمان شروع سفرتان به نتورک مارکتینگ، غیر قابل عبور به نظر میرسد. یادتان باشد صدها زن از این مانع عبور کرده و به اهدافشان رسیده اند. آنها کارشان را رها کرده و با زمان، پول و توسعه فردی توانسته اند به روابط معنی دار در حال رشدشان با فرزندانشان، پدر مادرشان و حتی خودشان، بازگردند.

صد در صد ارزشش را دارد  و شما لیاقتش را دارید… 😉

  • از سری مقاله نتورک مارکتینک ام ال ام بازار

منبع: https://networkingtimes.com/blog/2017/04/16/5-tips-for-getting-your-spouse-on-board

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. کادرهای اجباری با مشخص شده‌اند

دوازده − 9 =